Podręcznik pacjenta Calamp Viper Sc 400 zapewnia szczegółowe informacje na temat używania tego systemu zabezpieczeń. Przewodnik zawiera instrukcje dotyczące montażu, konfiguracji, użytkowania, konserwacji i aktualizacji systemu. Informacje te pomogą w optymalizacji wydajności i niezawodności systemu. Podręcznik pacjenta zawiera także szczegółowe informacje na temat konfiguracji i korzystania z funkcji systemu. Pozwala to użytkownikom szybko rozwiązywać problemy i korzystać z systemu jak najlepiej. Podręcznik pacjenta Calamp Viper Sc 400 jest przydatnym narzędziem dla właścicieli systemu, którzy chcą w pełni wykorzystać jego możliwości.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik pacjenta Calamp Viper Sc 400
Opis
Drugie wydanie sprawdzonego podręcznika, który pomógł już dziesiątkom tysięcy osób odzyskać kontrolę nad nieoczekiwanymi wahaniami nastroju.
sZaburzenie afektywne dwubiegunowe to wyzwanie, z którym zmagamy się przez całe życie. Nie musimy jednak oddawać mu całkowitej kontroli nad sobą. Warto dołączyć do grona czytelników, którzy skorzystali z naukowo udokumentowanych narzędzi opisanych w tym opracowaniu, odzyskując dzięki nim większą równowagę i czerpiąc pełniejszą korzyść z terapii. Książka stanowi świetną lekturę dla osób, których dotknęły schorzenia ze spektrum zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, a także tych, którzy zmagają się z innymi wahaniami nastroju. Skorzystają z niej ponadto klinicyści, personel odpowiedzialny za psychoedukację oraz rodziny i bliscy pacjentów.
Podręcznik zawiera specjalnie dobrane ćwiczenia, które uczą, jak zauważać problematyczne bodźce i wczesne objawy zmian nastroju, co pozwala lepiej je kontrolować. Zadania pomagają dostrzec własne słabości i mocne strony, ułatwiają radzenie sobie z napięciem, rozwiązywaniem problemów i podejmowaniem właściwych decyzji. Towarzyszące im przykłady i historie osób z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi pokazują, jak najlepiej przełożyć teorię na praktykę.
Drugie, rozszerzone wydanie książki Zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Jak opanować wahania nastroju. Podręcznik pacjenta odpowiada na wszystkie potrzeby zasygnalizowane przez osoby wykorzystujące pierwszą edycję. Zawarto w nim więcej opisów objawów i przykładów, rozbudowując kolejne rozdziały. Zmianie uległ też podział książki – już nie ze względu na kategorie pacjentów, a na objawy zaburzeń z określonego spektrum. Dzięki temu łatwiej dopasować lekturę książki do indywidualnych potrzeb czytelników.
„Brawa dla dr Basco. Ten klarowny, zwięzły podręcznik to kolejny strzał w dziesiątkę – może w ogromnym stopniu poprawić jakość życia z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi”.
– Daniel J. Taylor, PhD, Wydział Psychologii, Uniwersytet Północnego Teksasu
„Świetna książka stała się jeszcze lepsza jako źródło nieocenionej pomocy w życiu z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi. Dzięki temu podręcznikowi możemy odzyskać i utrzymywać dobre samopoczucie. Gorąco polecam tę klarownie napisaną książkę pacjentom, ich rodzinom i przyjaciołom”.
– Madhukar H. Trivedi, MD, Wydział Psychiatrii, Southwestern Medical Center, Uniwersytet Teksański w Dallas
„Niezwykle przydatna książka. To doskonały przykład podręcznika, który daje praktyczne, sprawdzone narzędzia i informacje ludziom borykającym się ze skomplikowanymi zaburzeniami”.
– PsycCRITIQUES
Szczegóły produktu
15015
9788323343035
978-83-233-4303-5 Opis
- KROK 1 JAK ZYSKAĆ OGÓLNY OGLĄD PROBLEMU?
1. Opanować wahania nastroju
2. Co warto wiedzieć o objawach zaburzenia afektywnego dwubiegunowego?
3. Odróżnić objawy choroby od prawdziwego „ja
KROK 2 JAK ZAUWAŻYĆ NADEJŚCIE OBJAWÓW?
4. Rozpoznawać i nazywać nastroje
5. Rozpoznawać czynniki wywołujące objawy i lepiej sobie z nimi radzić
KROK 3 JAK NIE POGARSZAĆ SPRAWY?
6. Unikać tego, co pogarsza nam samopoczucie
7. Nie pozwolić emocjom przejąć kontroli nad myślami
8. Nie unikać i nie odkładać spraw na później
KROK 4 JAK ŁAGODZIĆ OBJAWY?
9. Odzyskać kontrolę w chwilach przytłoczenia 10 Zmienić negatywne spojrzenie na świat
11. Analizować myśli
12. Nie zaprzeczać potrzebie stosowania leków:: przepracowanie problemu
13. Systematycznie stosować leki
KROK 5 JAK LEPIEJ RADZIĆ SOBIE W ŻYCIU?
14. Skutecznie rozwiązywać problemy
15. Lepiej radzić sobie ze stresem i wypracować zdrowe nawyki
16. Podejmować lepsze decyzje
17. Utrzymać postępy
Materiały, instytucje i organizacje
Indeks
Przedmowa