Instrukcja uruchamiania Bosch Sge63e15uc 50

Instrukcja uruchamiania Bosch Sge63e15uc 50 jest bardzo prosta. Pierwszym krokiem jest włączenie zasilania. Następnie należy ustawić odpowiednią temperaturę (zalecana jest temperatura ekonomiczna). Następnie należy wybrać jeden z dostępnych programów, a następnie nacisnąć przycisk start. Dzięki programowi automatycznego mycia i suszenia możesz wybrać opcje, takie jak mycie wstępne, mycie wstępne i płukanie, a także opcje suszenia i wyłączania. Po wybraniu programu, możesz przeczytać instrukcje na ekranie, aby zobaczyć, jakie kroki należy podjąć, aby uruchomić zmywarkę.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja uruchamiania Bosch Sge63e15uc 50

Czy wiesz, że dziennie dodajemy kilkanaście instrukcji obsługi całkowicie bezpłatnie?Dlatego jeśli szukasz instrukcji do produktu, wpisz jego nazwę w wyszukiwarce, a następnie kliknij enter.

Pamiętaj, że zawsze możesz zamówić instrukcję do każdego produktu zporównywarki produktów.Za darmo!

Rozwiń

Masz mało czasu na sprzątanie i niewiele miejsca na sprzęty – zainwestuj w odkurzacz wielofunkcyjny. Do niedawna podobne sprzęty były dostępne tylko dla profesjonalnych firm sprzątających. Dziś jednak możesz zakupić ich domową wersję. Jak działa taki model? Sprawdzimy na przykładzie odkurzacza piorącego Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO. Dowiemy się, jakie ma funkcje i poznamy ich obsługę. Przetestujemy odkurzacz i ocenimy, komu może się przydać.

Odkurzacz Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO – jakie ma funkcje i możliwości?

Model Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO jest wielozadaniowy. Wśród jego funkcji znajdziemy:

 • odkurzanie na sucho – z wymiennym workiem;
 • odkurzanie na mokro – bez worka, wciągając zanieczyszczenia do pojemnika z wodą;
 • zbieranie rozlanych płynów – za pomocą specjalnej końcówki zasysającej z twardych powierzchni i wykładzin;
 • pranie dywanów i tapicerek – przy użyciu dużej lub małej końcówki do czyszczenia;
 • czyszczenie mebli z kurzu – za pomocą okrągłej szczotki.

Ma przy tym dużą moc – maksymalnie 2100 W. Taka moc ciągu pozwala szybko zebrać nawet duże resztki.

Podstawowa obsługa jest bardzo intuicyjna. Na konsolecie odkurzacza znajduje się duży przycisk włączający i identycznej wielkości przycisk zwijający kabel, a także guzik włączający pompkę z płynem czyszczącym, regulacja mocy i dodatkowe lampki sygnalizujące zatkanie wlotu powietrza i pracę pompki. Do modelu dołączona jest także czytelna instrukcja w języku polskim.

Odkurzacz Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO – akcesoria i końcówki

Zestaw z odkurzaczem zawiera wiele elementów i akcesoriów. Najważniejsze to:

 • teleskopowa rura ssąca – solidna, ale niezbyt ciężka;
 • wąż ssący – elastyczny i solidny. Producent wspomina, że swoją odporność zawdzięcza umocnieniom ze splotu jedwabnej nici;
 • uniwersalna szczotka z separatorem – do odkurzania różnorodnych powierzchni (np. na szybkie sprzątanie, gdy nie ma czasu zmieniać końcówek). Ma unikatową opcję separatora, który wychwytuje większe przedmioty i zabezpiecza je przed wciągnięciem;
 • turboszczotka – ssawka z obrotową szczotką, przeznaczona do czyszczenia dywanów oraz wyczesywania z nich włosów, nici i sierści;
 • szczotka do odkurzania parkietów – do delikatnych podłóg. Ma miękkie, naturalne włosie, które nie rysuje podłoża;
  mała szczotka okrągła – do czyszczenia mebli z kurzu;
 • mała ssawka – do tapicerek;
 • ssawka szczelinowa – do trudnodostępnych miejsc np. przestrzeni między i pod meblami, szczelin mebli;
 • duża ssawka piorąca – dużych powierzchni tapicerowanych, dywanów. Końcówka zwilża praną powierzchnię, a następnie wsysa wilgoć wraz z zanieczyszczeniami;
 • mała ssawka piorąca – do mniejszych powierzchni tapicerowanych, dywaników, trudniej dostępnych przestrzeni;
 • ssawka do zbierania wody – ogumiona końcówka pozwalająca wciągać rozlane płyny z płytek i twardych wykładzin;
 • separator do szczotki uniwersalnej – zatrzymuje większe elementy np. monety, drobną biżuterię, śrubki w szczotce uniwersalnej. Ma przezroczystą strukturę, co pozwala od razu dostrzec, jaki element wpadł do środka.

Elementy zestawu odkurzacza wielofunkcyjnego Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
Bosch

W zestawie znajdują się także wszystkie niezbędne filtry do odkurzacza – w tym zmywalny filtr antyalergiczny HEPA. Zatrzymuje on 99, 95% drobnych zanieczyszczeń, bakterii, pyłków, a nawet zarodników grzybów.

Producent dodaje do odkurzacza także zestaw środków do prania tapicerek i dywanów. Są to dwa skoncentrowane płyny, które rozrabia się z wodą. Pierwszy ma zapewnić skuteczne czyszczenie, a drugi zneutralizować pienienie detergentu (niepożądane w urządzeniu).

Obsługa odkurzacza Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO – nasza opinia

Liczne elementy mogą z początku skołować użytkownika. Musimy przyznać, że za pierwszym razem sami korzystaliśmy z instrukcji przy obsłudze bardziej zaawansowanych funkcji. Jednak montaż do podstawowego odkurzania na sucho lub mokro był intuicyjny i bezproblemowy. Wszystkie niezbędne blokady i przyciski były widoczne i dobrze oznaczone. A na pojemnikach na wodę zauważyliśmy kreski wskazujące limity zapełnienia. Dzięki czemu trudno było się pomylić.

 • Zbiorniki na śmieci i wodę

Mówiąc o pojemnikach – pierwszy z nich, będący jednocześnie pojemnikiem na worek na śmieci ma wielkość 5 l, dzięki czemu mieści dużo płynu. Worek też nie ma w nim dodatkowych ograniczeń. Może rozszerzyć się na boki i ku górze, co pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń i oszczędzić na wymianach.

Warto wspomnieć, że zbiornik ma rączkę. Pojemnik można nieść jak koszyk, by wygodnie opróżnić go nad kubłem ze śmieciami lub wylać z niego brudną wodę.

Drugi, mniejszy pojemnik to zbiornik płynu czyszczącego. Znajduje się on nieco bardziej w głębi urządzenia, ale żeby go uzupełnić, wcale nie trzeba demontować większego pojemnika na wodę/worek. Zbiornik płynu czyszczącego ma dodatkowy szczelnie zamykany otwór, przez który można dolać środek czyszczący. Oczywiście, można również wlać płyn, zdejmując całe wieczko pojemnika.

 • Wąż, rura i końcówki

Elementy takie jak wąż, rura i końcówki łączą się ze sobą szczelnie, jednak nie jest trudno ich rozdzielić. Nie wymaga to praktycznie żadnej siły, jak zdarza się w przypadku innych odkurzaczy. Pomagają w tym guziki zwalniające.
Większość końcówek nie wymaga też przejściówek. Jedynie ssawki piorące łączy się z rurą adapterem (pozwalającym na zwilżanie materiału lub dywanu i dozowanie płynu czyszczącego).

 • Wygoda użytkowania i manewrowania

Odkurzacz Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO ma wymiary 49 cm x 35 cm x 36 cm. W porównaniu z innymi profesjonalnymi urządzeniami tego typu zajmuje niewiele miejsca. Bez problemu mieści się w szafie. Ponadto jest wielofunkcyjny, a więc zastępuje inne urządzenia.

Co do ciężaru – może nieco odstraszać, ponieważ urządzenie waży ok. 10 kg. To sporo jak na odkurzacz domowy (podstawowe modele ważą ok. 4-6 kg). Jednak nie można porównywać Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO z tradycyjnym odkurzaczem. Mocą i funkcjonalnością odpowiada raczej odkurzaczom przemysłowym, a te ważą od ok. 12 do nawet 15 kg. Chcąc mieć sprzęt wielozadaniowy, musimy więc pójść na pewne ustępstwa.

Warto też podkreślić, że praktycznie nie trzeba go przenosić. Ma stabilne kółka, dzięki czemu nie wywraca się nawet przy gwałtownych szarpnięciach i zakrętach oraz pokonuje drobne uskoki (np. różnice wysokości między wykładziną a parkietem, czy niskie progi). Można nim łatwo operować nawet na dywanach o gęstym włosiu. Nie trzeba się też martwić o zarysowanie drewnianych podłóg kółkami, gdyż są miękkie i odpowiednio zabezpieczone.

Oczywiście należy docenić też długi, 12-metrowy zasięg odkurzacza oraz teleskopową rurę, która pozwala dosięgnąć nawet zakurzone rogi sufitu i dokładne wysprzątanie szczelin pod i za meblami.

Odkurzanie na sucho i odkurzanie na mokro – nasze wrażenia

Między odkurzaniem na sucho (wciąganiem zanieczyszczeń do worka), a na mokro (wciąganiem zanieczyszczeń do pojemnika z wodą) nie ma zbyt wielu różnic. Ciąg odkurzacza i mobilność pozostają takie same. Opcja na mokro jest jednak bardziej ekonomiczna – nie trzeba dokupować worków. Dodatkowo woda w zbiorniku działa jak dodatkowy filtr – oddziela zanieczyszczenia wraz z kurzem od zasysanego powietrza, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze jest czystsze. To świetne rozwiązanie dla osób z uczuleniem na kurz.

A jak sprawowały się końcówki? Największe wrażenie zrobiła na nas turboszczotka. Jej wirujący element pomógł wyczesać z dywanu włosy, nitki i sierść i łatwo dało się go z nich oczyścić.

Warto przy tym podkreślić, że dzięki wielostopniowej regulacji mocy odkurzacza, końcówka jest bezpieczna także dla delikatnych dywanów np. typu shaggy czy sztucznego futra.

Na pochwałę zasługuje też uniwersalna szczotka z separatorem. Dobrze radziła sobie na wszystkich powierzchniach i pozwoliła nam ocalić przed wciągnięciem parę przedmiotów spod kanapy – monet i innych drobiazgów. Z pewnością to świetny gadżet dla rodziców. Nawet jeśli nasze dzieci sprzątają po sobie, to nie ukrywajmy, i tak ciągle znajdujemy w mieszkaniu małe elementy gier planszowych czy klocki lego.

Szczotka z separatorem Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
Bosch

Należy docenić też doskonale wyprofilowaną końcówkę do odkurzania szczelin. Jest częściowo płaska, dzięki czemu można ją wsunąć pod meble, a nawet odkurzyć ramy okienne. com/pressland-cms/cache/article_show_section_image/cl/bosch-test-odkurzacza-bosch-bwd421pro-zdjecie-3m. jpeg" alt="Sprzątanie szczelin i trudnodostępnych miejsc z Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO" title="Sprzątanie szczelin i trudnodostępnych miejsc z Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO" src="https://s3. jpeg"/>

Sprzątanie szczelin i trudnodostępnych miejsc z Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
Bosch

Pranie tapicerek i dywanów za pomocą Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO – nasza opinia

Funkcja prania tapicerek i dywanów, to prawdziwy „life saver”. Nie trzeba szorować tych powierzchni na kolanach, rozrabiać piany, ani martwić o zacieki i długie schnięcie.

Urządzenie równomiernie zwilża materiał i rozprowadza detergent, a następnie zasysa brud i nadmiar wilgoci (pozostawia materiał lekko wilgotny). Dzięki półprzezroczystej powłoce końcówek zasysających można też zobaczyć, jak brudna woda umyka do wnętrza odkurzacza.

Odkurzacz radzi sobie zarówno z dywanami o gęstym włosiu, jak i zbitymi wykładzinami. Dostępność dwóch końcówek o różnych wielkościach pomaga szybko wyczyścić duże pomieszczenia, ale również dotrzeć w trudnodostępne miejsca. Co najważniejsze jednak, podczas mycia dywanów i tapicerek nie trzeba się w ogóle schylać. Teleskopowa rura gwarantuje pracę na stojąco – w wygodnej i bezpiecznej dla pleców pozycji. Cały proces trwa też nieporównywalnie krócej, niż gdybyśmy robili to w tradycyjny sposób. com/pressland-cms/cache/article_show_section_image/pg/bosch-test-odkurzacza-bosch-bwd421pro-zdjecie-4m. jpeg" alt="Imponujące efekty prania tapicerek odkurzaczem piorącym Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO" title="Imponujące efekty prania tapicerek odkurzaczem piorącym Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO" src="https://s3. jpeg"/>

Imponujące efekty prania tapicerek odkurzaczem piorącym Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO
Bosch

To świetne rozwiązanie dla osób, które mają w domu dużo tekstyliów i dywanów. Nie tylko będzie można szybko uprać je od święta, ale również odświeżać od czasu do czasu, by mniej się niszczyły.

Odkurzacz piorący Bosch AquaWash&Clean – opinia końcowa

Model Bosch AquaWash&Clean BWD421PRO jest świetnie wyposażony i w istocie wielofunkcyjny. Nie jest jednak tak lekki, jak tradycyjne odkurzacze, z czym trzeba się liczyć

Naszym zdaniem to dobre rozwiązanie dla rodziców małych dzieci i dużych rodzin. Urządzenie ułatwia i przyspiesza sprzątanie, w tym pranie dywanów i tapicerek. Pozwala także na zachowanie większej higieny dzięki filtrowi HEPA oraz możliwości odkurzania na mokro, co przydaje się, gdy mamy w domu alergika.

Model sprawdzi się dobrze także u właścicieli zwierzaków. Pomoże pozbyć się plam i brzydkich zapachów, a za pomocą turboszczotki dokładnie wyczesze dywany i wykładziny.

Znajdź instrukcje obsługi

Szybka naprawa narzędzi w jakości Bosch


Minimalne czasy przestojów dzięki usłudze naprawy Bosch: odzyskujesz narzędzie w idealnym stanie w ciągu zaledwie kilku dni.

Formularz zgłoszeniowy online

Bosch Support

Znajdź różne opcje kontaktu, aby porozmawiać z pomocą techniczną Bosch:

Infolinia serwisowa i porady aplikacyjne

W przypadku pytań dotyczących zastosowania naszych produktów lub serwisu napraw i części zamiennych.

Dealerzy w pobliżu

Wprowadź kod pocztowy, ulicę lub miasto, aby szybko znaleźć najbliższego dealera Bosch.

Instrukcja uruchamiania Bosch Sge63e15uc 50

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja uruchamiania Bosch Sge63e15uc 50

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja uruchamiania Bosch Sge63e15uc 50