Informacje dotyczące konserwacji Dell Optiplex Hub

Konserwacja Dell Optiplex Hub jest niezbędna do zapewnienia jego bezpiecznego i prawidłowego działania. Aby upewnić się, że urządzenie pozostanie w dobrej kondycji, należy regularnie wykonywać czynności konserwacyjne. Przede wszystkim należy regularnie wyczyścić zewnętrzne obudowy, wentylatory i inne części. Należy również upewnić się, że wszystkie połączenia są szczelne i nie ma w nich przecieków. Ponadto, należy regularnie sprawdzać przewody i wtyczki, aby upewnić się, że nie są uszkodzone. Przegląd regularny Dell Optiplex Hub pomaga zapewnić prawidłowe działanie urządzenia i zmniejszyć ryzyko awarii.

Ostatnia aktualizacja: Informacje dotyczące konserwacji Dell Optiplex Hub

Komputery - jak wszystkie urządzenia - czasem się psują. Zdarza się, że przez zaniedbywanie podstawowych czynności konserwacyjnych sprzęt IT działa wolniej, poniżej swoich możliwości. Na pracę peceta może też wpłynąć niefrasobliwość użytkownika - na przykład instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł, zapchanie dysku, kasowanie kluczowych plików czy niezważanie na wysoką temperaturę otoczenia. Aby komputer funkcjonował bezproblemowo, należy pamiętać o fundamentalnych regułach oraz regularnie przeprowadzać rutynowe działania, których celem jest konserwacja komputerów

Konserwacja komputerów

Wszystko należy zacząć od podzespołów komputera. Większość z nich to elementy bardzo wrażliwe - zwłaszcza na wysokie lub niskie temperatury. Warto wiedzieć, że w nawet - wydawałoby się - zupełnie szczelnej obudowie gromadzi się kurz. Im jest tam go więcej, tym większe ryzyko, że zapali się, uszkadzając tym sam podzespoły. Dlatego niezbędną rzeczą jest regularne (co 2-3 miesiące) otwieranie obudowy i czyszczenie jej wnętrza za pomocą sprężonego powietrza - pojemniki z nim można kupić bez problemu w większości sklepów komputerowych.

Uwaga! Wnętrza komputera nie wolno czyścić za pomocą odkurzacza!

O tematyce korzystania z komputera w trakcie ekstremalnie wysokich lub niskich temperatur pisaliśmy już szczegółowo na łamach naszego Poradnika. Oto wybór linków do najważniejszych tekstów:

Komputer a burza - wyładowania atmosferyczne potrafią być zabójcze dla sprzętu informatycznego, jednak jeżeli przestrzegasz podstawowych zasad bezpieczeństwa, ryzyko spada do minimum. W naszym poradniku przeczytasz o tym, co należy zrobić, gdy za oknem zaczyna się błyskać.

Komputer a mróz - mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że niska temperatura może być dla sprzętu elektronicznego równie groźna jak upał. Z artykułu dowiesz się, w jaki sposób trzeba zabezpieczać laptopy i inne urządzenia przenośne przed mroźnym powietrzem.

Komputer a upał - każdy sprzęt elektroniczny wydziela ciepło. Gdy jest ono źle odprowadzane, podzespoły się przegrzewają. Największe ryzyko występuje oczywiście w trakcie upałów - zapoznaj się z naszym artykułem, by poznać fundamentalne zasady postępowania w gorące dni.

Konserwacja ko puterów - oprogramowanie

Mądre korzystanie z software’u to podstawa. Chodzi tu zarówno o podejrzliwość w stosunku do do aplikacji z nieznanych źródeł, jak i rozsądne gospodarowanie zasobami plików. Pod tym ostatnim pojęciem można rozumieć między innymi:

  • regularne przeprowadzanie defragmentacji i czyszczenia dysku;

  • kontrolę uruchamianych przy starcie systemu (wpisanie w Wyszukaj programy i pliki “msconfig” i odznaczenie z listy Uruchamianie niepotrzebnych aplikacji);

  • kontrolę działających w tle procesów (przez Menadżera zadań);

  • systematyczne sprawdzanie komputera programami antywirusowymi i antyspyware;

  • niekasowanie ważnych plików z folderów systemowych (system i system32) i rejestru;

  • nieinstalowanie przesadnej liczby aplikacji.

O bezpieczeństwie komputerowym, przydatnych aplikacjach ochronnych oraz o działaniach optymalizacyjnych pisaliśmy już wiele razy w naszym Poradniku. Poniżej prezentujemy wybór najciekawszych tekstów, z którymi warto się zapoznać, by lepiej dbać o swoją maszynę:

Triki ułatwiające prace na Windows 8 - najnowszy system operacyjny Microsoftu nie cieszy się uznaniem wśród użytkowników, o czym świadczą marne wyniki sprzedaży i rozpaczliwe działania giganta z Redmond, który pragnie (niemalże siłą) nakłonić ludzi do korzystania z ich niezbyt udanego dzieła. W artykule przedstawione są proste sztuki, które poprawiają komfort pracy. Wśród nich znajdziecie opis tego, jak można usunąć niesławny ekran z kafelkami.

Optymalizacja netbooka - małe przenośne komputerki cechują się długim czasem pracy na baterii, przez co znajdują zwolenników wśród ludzi mobilnych. Jest jednak łyżka dziegciu w tej (niewielkiej) beczce miodu - netbooki zazwyczaj są mało wydajne. Oto zestaw działań, które pomogą wycisnąć z małego komputera ostatnie soki.

Bezpieczeństwo IT w firmie - kompendium wiedzy na temat ochrony firmowych komputerów. Lektura obowiązkowa dla przedsiębiorcy, który chce spać spokojnie, nie obawiając się katastrofalnych skutków działań hakerów.

Usuwanie adware i spyware - mądry Polak po szkodzie. Co robić, gdy przez niefrasobliwość użytkownika na komputerze rozgoszczą się intruzi w postaci aplikacji szpiegowskich i reklamowych? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Zmniejszanie zużycia RAMu w Chrome - prosta sztuczka, która może znacznie ułatwić korzystanie z popularnej przeglądarki firmy Google.

Instalacja Linuksa - Windows nie jest jedynym systemem operacyjnym na świecie. Darmowy Linux może go z powodzeniem zastępować. Przeczytaj przewodnik po instalacji tego wydajnego oprogramowania.

Powrót do Spisu treś

ci

Źródła informacji

Instrukcja serwisowa komputera Dell™ OptiPlex™ FX160/160 

Powrót do Spisu treś

UWAGA:

Niektóre funkcje lub noś

niki są opcjonalne i mogą nie być dostarczane z zakupionym komputerem. Niektóre funkcje lub nośniki mogą być 

niedostępne w pewnych krajach.

Z zakupionym komputerem mogą być dostarczane dodatkowe informacje.

Dokument/nośnik/etykieta

Spis treści

Kod Service Tag/Kod usług ekspresowych

Kod Service Tag/ kod usług ekspresowych znajduje się na komputerze oraz na
ekranie systemu BIOS.

l

Kod Service Tag pozwala zidentyfikować komputer podczas

korzystania z witryny support. dell. com lub kontaktowania się z
działem pomocy technicznej.

Kod usług ekspresowych należy wprowadzić podczas

kontaktowania się z działem pomocy technicznej, aby odpowiednio
przekierować p ołączenie.

Kod Service Tag i kod usług ekspresowych znajdują się na

obudowie komputera.

Nośnik Drivers and Utilities (Sterowniki i programy narzędziowe)

Nośnik Drivers and Utilities to dysk CD lub DVD, który mógł zostać dostarczony z
komputerem.

Program diagnostyczny do komputera

Sterowniki do komputera

Aktualizacje sterowników i dokumentacji moż

na znaleźć w

witrynie support. com.

Pliki Readme

Na nośniku mogą znajdować się pliki Readme, zawierające

najnowsze informacje o zmianach technicznych wprowadzonych w
komputerze oraz zaawansowane materiały techniczne przeznaczone dla
pracowników obsł

ugi technicznej lub doświadczonych użytkowników.

Nośnik z systemem operacyjnym (Operating System)

Nośnik Operating System (System operacyjny) to dysk CD lub DVD, który mógł 
zostać dostarczony z komputerem.

Ponowne instalowanie systemu operacyjnego

Dokumentacja dotycząca bezpieczeństwa, przepisów prawnych, gwarancji i 
pomocy technicznej

Te informacje mogły zostać dostarczone z komputerem. Dodatkowe informacje
o przepisach prawnych można znaleźć na stronie Regulatory Compliance w
witrynie www. com pod adresem www. com/regulatory_compliance.

Informacje dotyczące gwarancji

Warunki sprzedaży (tylko w Stanach Zjednoczonych)

Instrukcje dotyczące bezpieczeństwa

Informacje dotyczące przepisów prawnych

Informacje dotyczące ergonomii

Umowa licencyjna dla użytkownika końcowego

Podręcznik technologii Dell™ 

Podręcznik Dell Technology Guide (Przewodnik po technologiach firmy Dell) jest
dostępny w witrynie support. com.

Informacje o systemie operacyjnym

Obsługa i konserwacja urządzeń

Informacje o technologiach RAID, Internet, Bluetooth®, pracy w

sieci, poczcie e-mail itd.

Etykieta licencji systemu Microsoft

®

Windows

Etykieta licencji systemu Microsoft Windows jest umieszczona na obudowie
komputera.

Zawiera klucz produktu systemu operacyjnego.

Opel oferuje programy serwisowe zaprojektowane specjalnie z myślą o Twoim Oplu. Szczegółowe informacje znajdziesz na opel. pl w zakładce Serwis i Akcesoria / Serwis Opel oraz u Dealerów marki Opel. Wybierz ten spełniający Twoje oczekiwania.

Decyzja należy do Ciebie. Pamiętaj jednak, że Opel nie zaakceptuje roszczeń gwarancyjnych wynikających z zamontowania innych niż oryginalne części Opel lub usterek spowodowanych wadliwym wykonawstwem.

Rekomendujemy, aby nieautoryzowany serwis zastosował w Twoim Oplu odpowiedni rodzaj oleju, a przeprowadzony przegląd potwierdził adnotacją w książce serwisowej pojazdu. Wszystkie numery oryginalnych części Opel oraz nazwa wykorzystanego oleju winny znaleźć się na fakturze.

Zależy Ci na usłudze najwyższej jakości? Umów się na wizytę w Autoryzowanym Sewisie marki Opel.

Tak. Konkretne usługi serwisowe oferujemy w stałych atrakcyjnych cenach, bez dodatkowych kosztów. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na opel. pl na zakładkę Usługi i akcesoria lub zapytaj Dealera marki Opel.

Historię serwisową Twojego Opla zawiera książeczka, którą sprzedawca winien Ci przekazać wraz z samochodem. Jeśli jej nie masz, zwróć się do sprzedawcy. 

Jeśli masz pewność, że Twój pojazd był serwisowany w Autoryzowanych Sewisach marki Opel, nasi pracownicy powinni być w stanie odszukać zapisy dotyczące wykonanych operacji. Wcześniej jednak będzie konieczne potwierdzenie własności pojazdu.

Porozmawiaj z pracownikiem Dealera i przekaż swoje oczekiwania, a zespół postara się spełnić Twoją prośbę.

Opel wymaga wykonywania przeglądów okresowych, które w zależności od modelu pojazdu, jego wersji silnikowej, wieku, przebiegu i sposobu eksploatacji obejmują różny zakres czynności. Autoryzowany Serwis marki Opel na bazie tych informacji dobiera odpowiednie czynności serwisowe, zgodnie z zaleceniami producenta.

Przegląd okresowy dla samochodów po 1, 3, 5, 7, 8 i 11 roku eksploatacji obejmuje wymianę oleju i filtra w silniku, m. in. sprawdzenie poziomu płynów eksloatacyjnych, ciśnienia w oponach, ustawienia świateł, hamulców, zawieszenia, wizualną kontrolę wycieków i inne. 

Przegląd okresowy główny dotyczy pojazdów 2-, 6- i 10-letnich i obejmuje elementy przeglądu okresowego oraz wymianę filtra kabinowego, kabinowego, filtra paliwa (jeśli występuje), filtra powietrza, płynu hamulcowego, sprawdzenie paska osprzętu, układu wydechowego, ustawienia reflektorów oraz hamulca postojowego. 

Przegląd okresowy główny rozszerzony dla pojazdów 4-, 8- i 12-letnich uwzględnia dodatkowe czynności przeprowadzane podczas przeglądu głównego, a ponadto wymianę filtra paliwa (jeśli występuje) i filtra powietrza oraz świec zapłonowych.

Wiek, przebieg i warunki użytkowania pojazdu mogą mieć wpływ na to, kiedy pojazd wymaga przeglądu. Zapytaj Dealera o szczegółowy, aktualny harmonogram serwisowania Twojego Opla.

Czynności konserwacyjne należy przeprowadzać w odpowiednich odstępach czasu, aby zapewnić bezpieczną i ekonomiczną eksploatację pojazdu oraz utrzymanie jego wartości.

W modelach wyposażonych w system OAM (oil adaptive maintenance) – np. z silnikiem diesla spełniającym normę emisji spalin Euro 6. 2d lub wyższą – komputer pokładowy pojazdu informuje, niezależnie od terminu przeglądu, o konieczności wymiany oleju silnikowego (wraz z filtrem). Użytkownik pojazdu jest zobowiązany sam pamiętać o przeglądach okresowych obejmujących pozostałe wymagane czynności serwisowe. 

Jeśli przegląd okresowy zbiegnie się z kontrolką wymiany oleju, wszystkie operacje wykonuje się podczas jednej wizyty w serwisie marki Opel.

Tolerancja wykonania przeglądu i wymiany oleju wynosi 1 miesiąc lub 3 000 km względem wymogów producenta. Dla przykładu, jeśli na 2 miesiące przed planowanym przeglądem zapali się kontrolka wymiany oleju, można wykonać od razu cały przegląd okresowy, według pełnego zakresu czynności zalecanych przez producenta.

Przeszkoleni pracownicy Autoryzowanego Serwisu dobrze znają się na najnowszych technologiach wykorzystywanych w Oplu, więc zapewniają kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Szybciej wyjaśniają problemtyczne aspekty i doradzają przeprowadzenie niezbędnych czynności, bez większego ryzyka nieprzewidzianych kosztów.

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc.

Informacje dotyczące konserwacji Dell Optiplex Hub

Bezpośredni link do pobrania Informacje dotyczące konserwacji Dell Optiplex Hub

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Informacje dotyczące konserwacji Dell Optiplex Hub